Лампочки

Сортувати за:
Товарів на сторінці:

Як вибрати світлодіодну лампу для дому

Сучасні лампочки ЛЕД вже давно замінили стандартні лампи розжарювання. Така популярність пов'язана з великою кількістю переваг, серед яких варто відзначити найвищі показники енергоефективності.

Велика різноманітність цих лампочок дозволяє покупцям підібрати найбільш вдалий варіант з урахуванням колірної температури. Для дому та квартири важливо вибрати світлодіодні лампочки, які мають біле світло – близько 3000К. При такому освітленні вся кімната буде залита світлом і відсутнє навантаження на очі.

Конструктивні особливості

Побутові ЛЕД лампи для дому складаються з наступних елементів:

 • Розсіювач, виконаний із міцного пластикового матеріалу. Це верхня лицьова частина кожного виробу, завдання якої полягає в тому, щоб рівномірно розсіювати промені, що надходять, по всьому приміщенню.
 • Світлодіоди. Це джерела світла, що знаходяться на монтажній платі з алюмінію – одразу за розсіювачем. Залежно від певної моделі, відзначають різну кількість світлодіодів, які впливають на остаточні показники потужності.
 • Друкована плата. Такий елемент виконаний з алюмінієвого сплаву та призначений для якісного відведення тепла від чіпів до радіатора.
 • Радіатор – один із найважливіших елементів конструкції, який відпрацьовує вказану виробником кількість годин. Найчастіше радіатор виконаний з алюмінієвого матеріалу і є рядом ребер, які знаходяться поздовжньо і по спіралі.
 • Драйвер – електротехнічний елемент, що дозволяє оперативно перетворювати змінний струм на постійний.
 • Основа цоколя виконує захисну функцію, оберігаючи корпус від пробивання електрострумом.

За кольором світіння розрізняють кольорові світлодіодні лампочки та однобарвні стандартного типу з білим, жовтим світлом.

Основні критерії правильного вибору

Світлодіодні лампи ( LED ) відрізняються якістю роботи залежно від обраної моделі та компанії-виробника. Щоб не помилитися з вибором, рекомендується звернути увагу на такі нюанси:

 • Світлова ефективність від якої залежить максимальна яскравість світла при абсолютному розігріві лампочки. Оптимальним варіантом вважаються прилади зі світловою ефективністю від 100 Лм/Вт та більше.
 • Відведення тепла. Оцінити цей параметр можна при уважному огляді приладу: світлодіодні лампи для будинку повинні мати ребра на радіаторі та не надто сильно нагріватися в процесі тривалої експлуатації. Як правило, показник сили світла потрібно вимірювати після включення лампи і через 40 хвилин її роботи. Для цього використовується спеціальний інструмент – люксметр.
 • Відсутність пульсації – це важлива перевага ЛЕД ламп для дому, здатних забезпечити наявність світлового потоку з мінімальним коефіцієнтом пульсації.

Після оцінки всіх перерахованих вище показників можна придбати якісні моделі для кожної житлової або нежитлової кімнати.

Тип лампи

Сучасний асортимент представлених лампочок вражає своєю різноманітністю, тому далеко не всі покупці точно знають, які енергозберігаючі лампи LED найкраще підходять для будинку або квартири.

Стандартна комплектація – лампа, що складається з кількох світлодіодів, додатково захищених ковпаком матового типу. У деяких магазинах можна зустріти застарілі моделі - лампи-кукурудзи, поверхня яких усіяна дрібними світлодіодами.

Нові світлодіодні лампи в люстру - філаментні лампи або моделі зі світлодіодними нитками. Своїм зовнішнім виглядом сучасні моделі трохи нагадують стандартний варіант лампочок розжарювання із жовтим світлом: вони також мають широку колбу зі скла та величезний кут освітлення великої території. Але всередині є світлодіодні нитки, виконані з двох можливих матеріалів – кераміка або метал. На цих пластинах встановлено різну кількість мініатюрних світлодіодів.

Такі лампи світлодіодні для дому вважаються більш ефективними та економними. Більшість філаментних моделей мають прозорі колби, але деякі виробники урізноманітнили асортимент матовими виробами. Експлуатаційний термін варіюється від 10 000 до 50 000 годин.

Переваги світлодіодних ламп, що димуються

Димована лампа Едісона може працювати в автоматичному режимі, якщо скористатися датчиком освітлення. Внаслідок цього вдається зменшити початкові показники струму.

Основні переваги ламп, що димуються:

 • автоматичне вимкнення;
 • велика кількість різноманітних робочих режимів миготіння та затемнення;
 • можливість користуватися дистанційним керуванням.

Робота полягає в тому, що лампа реагує на диммер – це спеціальний пристрій, за допомогою якого у приміщенні вдається досягти необхідного рівня освітленості. Під димуванням лампи Едісона (LED) прийнято розглядати процес зниження прикладеної напруги.

Якщо під час роботи лампочки було помічено мерехтіння, дзижчання та інші сторонні звуки, це означає, що драйвера LED лампи та димера не сумісні. У разі правильного підбору цих двох компонентів вдається регулювати світловий потік у широкому діапазоні.

Лампи з дистанційним пультом керування

Використовуючи галогенні лампи з пультом дистанційного керування, вдається регулювати освітлення в приміщенні на певній відстані. Як правило, це близько 30 м. Для цього потрібно приєднати приймальний блок до світлового приладу. Сучасні пульти доповнені трьома каналами, на які вдається підключити частину лампочок по всьому будинку. Таким чином, можна перемикати освітлення окремо у різних кімнатах.

Завдяки наявності величезного запасу потужності на кожному каналі, можна проводити підключення потужних лампочок Едісона в світильниках, а також багатолампових освітлювальних приладів.

LED лампи з датчиками руху

Купити лампу едісона можна для вулиці або будинку, доповнену інноваційними датчиками руху, за рахунок яких відбувається активація роботи приладу. Датчики моментально посилають сигнал при фіксації найменшого руху на їх зоні дії.

Робота діодних датчиків базується на уловлюванні інфрачервоного випромінювання. В результаті прилад реагує на різницю температурних показників, тому активізується сенсорна діагностика, яка передбачає використання лінз і відбивних елементів. Лампи галогенні для прожекторів із датчиками руху підключаються до електромережі за рахунок вбудованого реле. Саме реле щоразу включається в роботу при активації сенсора або зміні рівня інфрачервоного випромінювання.

Форми колб та кут розсіювання світла

Перш ніж купити лампу Едісона у Харкові, потрібно звернути увагу на кут розсіювання світла. Виходячи з цього критерію, виділяють три основні групи:

 1. Кут огляду до 60 градусів відбувається формування концентрованого світлового пучка, спрямованого на певну зону або ділянку кімнати.
 2. Кут огляду від 90 до 360 градусів – лампи забезпечують створення рівномірного потоку світла для приміщення.
 3. Кут огляду від 60 до 90 градусів – це універсальні лампочки, що використовуються у світильниках. Вони забезпечують м'яке розсіяне висвітлення.

З урахуванням певної форми колби лампочки прийнято використовувати у тих чи інших освітлювальних приладах, де вони зможуть забезпечити оптимальну міру освітлення кімнати.

Серед найпопулярніших відзначають:

 • Круглі – куляста декоративна лампа Едісона в Одесі, яка чудово підходить для відкритих світильників. Такі моделі можуть мати прозору чи матову колбу. Цоколь – Е27.
 • Свічки – популярні лампи, що використовуються для бра, світильників та люстр. Цоколь може бути Е14 або Е27.
 • Плоский – такі моделі підходять для вбудованих освітлювальних приладів.
 • Циліндричний – представлені лампи доповнені гвинтовими цоколями та відрізняються досить великими показниками потужності.

Світлодіодні лампи представлені у продажу з різними варіантами цоколів, але стандартними вважаються Е27 та Е14 (міньйони). Лампочки, призначені для точкових світильників, виготовляються з цоколем G10. У побутовій сфері найчастіше використовуються стандартні моделі з цоколем Е27, а показники потужності можуть змінюватись від 5,5 до 8 Вт. Одна така лампочка гарантує освітлення території площею 3 м2.


Враховувати заказний товар

Ціна

грн.

Країна

Китай
Німеччина
Німеччина-Китай
Польща
Росія
Туреччина
Україна

Виробник

Azzardo
Biom
Feron
Friendlylight
Horoz Electric
Kanlux
Kloodi
Navigator
Nowodvorski
Osram
Reality
Rishang
Videx
Your Light
Z-Light

Тип лампочки

Світлодіодна (LED)
Галогенна
Енергозберігаюча
Розжарювання
Едісона
Світлодіодна стрічка

Цоколь

GU10
G10q
G24d-1
2G11
2G10
E40
G5.3
E27-E40
G23
GX5.3
G24d
GY6.35
G5
R7s
E27
G9
G13
E14
GU5.3
GU4
G4
GX53
G53
B15D
S14d
G24q

Колір світіння

Теплий (3300K і менше)
Нейтральний (від 3301K до 5300K)
Холодний (5301K і більше)
Регульований
RGB (різнокольоровий)

Тип розсіювача

Прозорий
Матовий
Тонований

Форма розсіювача

Круглий
Свічка
Плоский
Циліндричний

Колір відбивача лампочки

Хром/дзеркальний
Чорний
Золотий

Гарантія

2 роки
3 роки
5 років

Особливості

Можливість димування
Пульт ДУ
Датчик руху

Світловий потік, lm

До 150
151-300
301-500
501-1000
1001-2000
2001-5000
5001-8000
8001-10000
Більше 10001

Враховувати заказний товар