зміст:
- Поради при виборі змішувача
- Який змішувач вибрати
- Типи змішувачів в залежності від їх монтажу
- Матеріали для змішувачів
Поради при виборі змішувача
Неможливо уявити собі сучасну ванну кімнату без хорошого змішувача. Змішувачі відрізняються за зовнішнім виглядом, методам управління напором води, матеріалами, з яких виготовлені. А ці характеристики визначають і різну їх вартість. Ринок сантехніки пропонує найрізноманітніші моделі на будь-якого споживача. На якому змішувачі зупинити свій вибір? Спробуємо розібратися в цій статті.
Щоб зробити вдалу покупку, слід звертати увагу не тільки на дизайн, але і на якість, зручність і безпеку у використанні, надійність, відсутність різких перепадів температури. І, звичайно, важливі фінансові можливості. Від типу конструкції залежить і те, як обладнання буде працювати.
Який змішувач вибрати
Зовсім недавно практично кожна квартира була оснащена поворотними змішувачами з душем для ванни і раковини одночасно. В даний час застарілі моделі змішувачів замінюють більш сучасними. Виробники прийшли до висновку, що носик слід встановлювати в стороні від зливу, щоб уникнути перевитрати води. На думку фахівців, перевагу варто віддати змішувачів з коротким носиком , які привертають увагу своєю компактністю. Вони займають значно менше місця у ванній, відрізняються надійністю в експлуатації, рухливі деталі служать довше і менше піддаються стирання.
Більшою популярністю користуються дві моделі обладнання. В одному змішувачі вода подається через кнопковий механізм, в іншому - за допомогою прапорця пристрою. Робота кнопкового механізму полягає в тому, що при необхідності скористатися душем, треба витягнути кнопку. Після купання вона самостійно повертається на початкове місце. У змішувачах з прапорцевим механізмом досить повернути його, щоб з одного режиму перейти на інший. При виборі того або іншого змішувача враховується смак і уподобання господарів.
Існує також змішувач, на який встановлений вентильний механізм. Дане обладнання відрізняється тим, що холодна і гаряча вода мають окремі вентилі. Якість змішувача впливає на довговічність його використання і залежить від того, наскільки швидко його ущільнювачі зношуються. Треба відзначити, що останній змішувач не відрізняється підвищеною надійністю. У сенсорних змішувачів є чутливий екран, через дотик до якого регулюється сила струменя води. Стіна душової кабіни, стінка ванни або корпус змішувача можуть стати місцем розташування екрану.
Останнім словом інженерної думки став автоматичний змішувач з дистанційним управлінням. Цей пристрій має фотоелемент, який автоматично реагує на будь-яку людину, яка бажає прийняти душ. Важелі, кнопки, вентилі замінив фотоелемент, який і регулює силу напору води. Це обладнання коштує дорого.
Типи змішувачів в залежності від їх монтажу
За типом монтажу можна говорити про настінних, набортних і підлогових змішувачах для ванної кімнати. До теперішнього часу найвідомішої є настінна установка. Вона не вимагає спеціальних знань і здійснюється відносно швидко і легко. Щоб встановити набортної модель змішувача, необхідна акрилова або чавунна ванна із спеціальним отвором для монтажу обладнання. Для умивальника можна вибрати як настінний, так і набортних тип змішувача.
Невеликі за площею ванні кімнати оснащуються змішувачами, які встановлюються на умивальник і потім використовуються для душа. Відмінність змішувачів для біде полягає в тому, що його носик має насадку, яка може здійснювати повний оборот. Дуже важливим доповненням до змішувачів для біде є гігієнічний душ. Крім того, це обладнання і кількість отворів на стінці чаші повинні відповідати один одному. Змішувачі для душової, встановлені на стіні, подають воду безпосередньо в лійку душу.
Матеріали для змішувачів
Ринок сантехніки може запропонувати змішувачі, виготовлені з самого різного матеріалу. Устаткування з бронзи і латуні заслужило найбільше визнання. Для запобігання пошкодження змішувача корозією використовують хром, нікель, білий або кольоровий емаль або спеціальний пластик. Для того, щоб уникнути утворення і розмноження хвороботворних мікробів у ванній кімнаті з підвищеною вологістю, краще скористатися хромовим покриттям. Хром також найбільш безпечний і гігієнічний для людини.
Для виготовлення дорогих дизайнерських моделей змішувачів використовується дерево, скло, мармур, кришталь, але найбільш часто перевага віддається практичному пластику.
Вибираючи змішувач, слід приділити найпильнішу увагу якості, зручності в експлуатації, надійності. Щоб людина, користуючись ванною кімнатою, отримував максимум задоволення і зберігав своє здоров'я.
Більш детально про виборі змішувачів можна подивитися у відео: