Назва компанії лежить у витоках історії середини 1600-их років. Коли після смерті Gustavа Gabrielssonа Oxenstierna його дружина називає один з особняків Gustavsberg - гора Густава. В середині 1800-х років, компанія Gustavsberg після закриття цегельного заводу з виробництва порцеляни, переходить до виробництва власних виробів в англійському стилі. Протягом понад 100 років компанія Gustavsberg зосереджує свою увагу на виробництві побутових фарфорових виробів і елементів художнього ремесла. Під керівництвом Gustavа Odelberg'a, закладається фундамент для створення великої компанії.
Наступні рішення в розвиток компанії і її виробництва в сантехнічної області а саме: виробництво змішувачів з 1920 року і виробництво сантехнічних виробів і ванн в 1940-их роках приносити світову популярність Фабрикам Gustavsberg в кінці ХІХ століття.
На сьогоднішній день і в Україні представлений офіційний дилер компанії, завдяки чому популізаціі продукції Gustavsberg зростає. Вироби компанії відомі в Україні і зарекомендували себе як бренд з якісної, надійної сантехнічної продукції з інноваційні рішеннями.