Побутові рекуператори повітря

Рекуператори повітря є пристрій, який використовується для передачі теплової енергії від витяжних повітряних потоків до припливних, що надходять у приміщення. В результаті вдається налагодити якісний повітрообмін у закритих приміщеннях, за винятком втрати тепла або холоду (залежно від певної температури за вікном).

Головна функція рекуператорів для квартири полягає у отриманні необхідної енергії від повітряних мас, що виводяться з приміщення. При цьому варто відзначити ще один важливий аспект: потоки не повинні змішуватися між собою. Таким чином, свіже повітря, що надходить, не забруднюватиметься вже відпрацьованими повітряними потоками, які виходять з приміщення.

Різновиди рекуператорів

Всі сучасні рекуператори повітря відрізняються високою ефективністю та безшумною роботою, що дозволяє їх використовувати у житлових приміщеннях. Для промислових цілей застосовують зовсім інші системи, що відрізняються громіздкими конструкціями. В результаті всі рекуператори поділяються на чотири основні типи:

 1. Пластинчасті – це один із найпростіших та найефективніших пристроїв з високим ККД (65%). Купити рекуператор можна для експлуатації в будь-яких невеликих приміщеннях. Ця модель не споживає енергію, тому що працює без неї.
 2. Роторні пристрої функціонують від електроенергії. Представлене обладнання не покривається льодовою кіркою в зимовий період, оскільки завдяки різким температурним перепадам електроніка дозволяє підбирати певну кількість оборотів. При правильному монтажі ККД досягає близько 87%.
 3. Рециркуляційні – це моделі зі складною конструкцією та показниками ККД 65%. Для успішної передачі тепла потрібно використовувати воду або антифриз, тому специфіка роботи обладнання трохи нагадує повноцінну систему опалення.
 4. Дахові – ці моделі використовуються для промислових підприємств та відрізняються показниками ККД 68%. Серед переваг відзначають недороге технічне обслуговування та простий спосіб встановлення.

Для того щоб купити рекуператори, потрібно зробити розрахунок продуктивності для кожного окремого приміщення.

Як вибрати відповідний тип пристрою

Вибираючи рекуператори для дому, важливо звернути увагу на наступний перелік факторів:

 • показники ефективності;
 • розміри;
 • можливість подальшого поєднання припливної та витяжної вентиляційної системи в одній корпусній частині;
 • вартість.

Побутові рекуператори повітря для припливно-витяжних вентиляцій найчастіше мають на увазі пластинчасті моделі перехресно-точного типу. Усі раніше використовувані пристрої з проміжним носієм давно були замінені на роторні установки.

Переваги сучасних рекуператорів

Рекуператори повітря для будинку відрізняються нескладним процесом монтажу, але це далеко не повний перелік переваг. Серед основних переваг цього обладнання відзначають:

 • можливість проводити очищення повітряних мас від неприємних запахів у закритому приміщенні;
 • невисока вартість експлуатації;
 • можливість упоратися з видаленням пилу;
 • економія на вентиляції, на опаленні взимку та кондиціювання влітку.

Вибираючи, який купити рекуператор в Одесі, покупці віддають перевагу конструктивно простим та економним установкам. Одним з таких видів є рекуператор PRANA та Climtecце нова припливно-витяжна система , корпусна частина якої виконана із безпечного ABS пластику. Таким чином, вдається позбавлятися навіть мікрочастинок пилу та диму, створюючи ідеальний мікроклімат у квартирі або в будинку.


Враховувати заказний товар

Ціна

грн.

Диаметр корпуса рабочего модуля (без утеплителя), мм

мм

Диаметр монтажного отверстия, мм

мм

Минимальная длина, мм

мм

Країна

Іспанія
Латвія
Україна

Виробник

Climtec
Europlast
Prana
Soler&Palau

Припливно-витяжний
Реверсивний
Припливний

Менше 50
51-80
81-110
111-150
151-200
201-250
Понад 251

Менше 50
51-80
81-110
111-150
151-200
201-250
Понад 251

Менше 10
11-30
31-50
51-70
71-90
91-120
121-160
161-200
Більше 201

Управління зі смартфона
Догрівання повітря
Дистанційний пульт керування
Фільтр очищення повітря
Утеплювач корпусу
Wi-Fi
Датчик вологості
Датчик вуглекислого газу
Датчик температури

Враховувати заказний товар