Вентиляція

Сортувати за:
Товарів на сторінці:

Як вибрати побутові та промислові витяжні вентилятори.

Примусова вентиляція від природної відрізняється тим, що у спеціальному отворі для витяжки повітря встановлено витяжні вентилятори. Представлені конструкції можна зустріти у приміщеннях, де відзначають підвищені показники вологості:

 • санвузли та ванна кімната;
 • пральня;
 • кухонні приміщення;
 • басейни та інше.

Для створення якісної вентиляції знадобиться обов'язкова наявність двох каналів – припливного та витяжного. Порушена робота каналів призводить до негативних наслідків, пов'язаних із неправильною циркуляцією повітря.

Грамотний розрахунок потужності

Перш ніж купити витяжний вентилятор , потрібно грамотно розрахувати його потужність. Для цього слід врахувати такі важливі нюанси:

 • Показники продуктивності, що вимірюються в м3/год. За допомогою цих показників вдається дізнатися, який об'єм повітря прилад може вилучити із приміщення за 1 годину своєї роботи.
 • Протяжність вентиляційних каналів враховується разом із кількістю вигинів у всій довжині цих каналів. Від складності конструкції залежить запас необхідної потужності для нормальної роботи витяжного канального вентилятора.
 • Об'єм приміщення. Цей показник потрібно розраховувати самостійно, посилаючись на формулу: площу кімнати необхідно помножити на висоту стель.
 • Кратність повітрообміну. Цей параметр безпосередньо пов'язаний з типом приміщення, де планується встановити вентилятор. І тут кратність залежить від ступеня забруднення повітряних потоків у приміщенні.

В результаті вдасться підібрати потрібний побутовий або промисловий витяжний вентилятор, який впорається з поставленими завданнями.

Підбір оптимального діаметру

Незалежно від обраної моделі та компанії-виробника, всі пристрої характеризуються стандартними розмірами – 80, 100, 120, 125 та 150 мм. При покупці важливо враховувати, що діаметр вентилятора повинен повністю співпадати з розміром вентиляційної шахти. Тільки в такий спосіб вдається забезпечити щільну фіксацію всієї конструкції, що виключає можливу вібрацію.

Провести виміри можна самостійно: використовуючи рулетку, вимірюємо отвір, в який монтуватиметься патрубок.

Важливо! Якщо вентиляційний отвір має квадратну, прямокутну або нестандартну форму, тоді рекомендується здійснювати вимірювання та крайні точки. В результаті вдасться підібрати витяжні вентилятори для кухні з відповідною формою лицьової панелі. По завершенню монтажних робіт дана панель повинна повністю закривати собою отвір, не залишаючи зазорів.

Використання зворотного клапана

Така важлива деталь у вентиляційних конструкціях, як зворотний клапан, допомагає унеможливити проникнення вуличного повітря в приміщення при вимкненому вентиляторі. В результаті такий клапан захищає від дрібних комах, бруду та вуличного пилу, які «просочуються» разом із повітряними потоками через вентканал.

Сучасні вентилятори з додатковими опціями

Витяжний вентилятор із зворотним клапаном , крім стандартного функціоналу, пропонує також користувачам і деякі додаткові переваги:

 • Вбудовані датчики, що регулюють рівень вологості в закритому приміщенні. Щойно показники перевищують встановлену норму, відбувається автоматичний запуск системи. Норми вологості користувач може встановлювати вручну. Автоматичне відключення здійснюється після того, як рівень вологості зменшиться до мінімального порога.
 • Вбудовані датчики, що реагують на рухи. За наявності людей або домашніх тварин у приміщенні декоративні вентилятори автоматично вмикаються, а за відсутності людей – вимикаються.
 • Вбудований таймер дозволяє витяжці функціонувати протягом певного часу, а потім відбувається автоматичне відключення. Як правило, виробники пропонують стандартний "ліміт" - від 1 до 30 хвилин. Налаштування таймера здійснюється вручну.

Велика кількість сучасних моделей дозволить кожному покупцеві вибрати витяжні вентилятори за демократичними цінами від різних виробників.


Враховувати заказний товар

Ціна

грн.

Довжина

мм

Ширина

мм

Висота

мм

Країна

Іспанія
Латвія
Польща
Україна

Виробник

airRoxy
Europlast
Sava Line
Soler&Palau

Діаметр патрубка, мм

100
120
150

Монтаж

Внутрішньоканальний
Накладний (на скло/стіну/стелю)

Продуктивність, м куб / год

До 100
101-150
151-200
201-250
251-300
301 і більше

Особливості вентилятора

Безшумний
Двигун на підшипниках
З вимикачем, що витягується
З мотузяним вимикачем
З фільтром
Малюнок або візерунок на накладці
Таймер
Дизайнерська накладка
Зворотній клапан
Датчик вологості
Світлова індикація
Датчик руху
З гравітаційними жалюзі

Напруга, В

220
12

Колір накладки

Білий
Червоний
Синій
Бежевий
Шампань
Слонова кістка
Золото
Срібло
Сірий
Чорний
Різнокольоровий
Нержавіюча сталь

Рівень шуму, дБ

25 і менше (тихо)
26-32 (ледь чутно)
33-45 (помірно чутно)
46-55 (виразно чутно)

Тип приміщення

Ванна кімната/санвузол
Кухня

Клас захисту

IP45
IP44
IPX4
IPX2

Враховувати заказний товар