Як відреставрувати ванну своїми руками

25.02.2019

зміст:

  1. Як відреставрувати ванну своїми руками
  2. Як відреставрувати ванну своїми руками і не пошкодувати про це
  3. Реставрація ванни за допомогою акрилового вкладиша
  4. Відновлення ванни шляхом заміни емалі
  5. Як провести відновлення емалі ванни?
  6. Відновлюємо поверхню за допомогою рідкого акрилу

Покриття ванн з часом виходить з ладу. На ньому з'являються жовто-коричневі плями, тріщини, відколи й навіть дірки. Старе покриття стає шорстким, неприємним на дотик. Іржаві патьоки практично не піддаються чищенню. Через іржі під емаллю неминуче утворюються дірки, які незабаром знищать сантехніку остаточно. Треба міняти ванну. Але це трудомістка і витратна процедура. Реставрація ванни дозволить повернути їй первозданну білизну.

Як відреставрувати ванну своїми руками і не пошкодувати про це?

Якщо ваша стара ванна цілком «працездатна», вона зносостійка, ударостійка, зіпсований лише емалевий шар, то необхідно оновити зовнішній вигляд ванни (якщо у вас немає ванни купити її ви можете у нас в магазині).

Основних методів оновлення ванни три:

  • пофарбувати ванну;
  • реставрувати наливним акрилом;
  • вставити в стару ванну вкладиш.

Вибір способу залежить від наявних коштів, основи відновлюваної ванни і її зносу.

Реставрація ванн акрилом крім всіх плюсів, має ряд недоліків. Поверхні, виготовлені промисловим способом, більш міцні, а з відновленими доведеться звертатися дуже акуратно. Крізь рідкий акрил буде просвічувати стара чаша з усіма дефектами. Під впливом засобів для чищення матеріал може потемніти, а фарби, лаки, косметика - залишити незмивні сліди. Однак процес реставрації займе мінімум часу, і оновлена ванна продовжить ще довго служити вам. Реставрація таким способом найкраще підходить для акрилових ванн

.

Реставрація ванни за допомогою акрилового вкладиша

Це найдорожча реставрація ванни в домашніх умовах, коли до старої конструкції особливої піною приклеюється нова полегшена акрилова ємність. Таке обладнання в середньому служить 12-15 років.

Плюси методу:

  • швидкість монтажу;
  • матеріал міцніше емалі;
  • не змінює в процесі експлуатації колір;
  • попередньо в чавунної основі старої ванни видаляються всі дефекти;
  • конструкція об'єднує позитивні характеристики чавуну і акрилу;
  • гаряча вода в такій ванні довго не остигає.

мінуси:

  • швидше за все при реставрації таким способом вам доведеться міняти сифон зливу;
  • зменшиться обсяг ванни;
  • не вдасться працювати з тонким, прогинається чавуном;
  • знадобиться професійний завмер вкладиша, інакше конструкція не буде «єдиної», і результат не порадує. Та й монтаж краще здійснювати фахівця.

Як проводити реставрацію чавунних ванн із застосуванням акрилового вкладиша?

  1. позбавляємося від елементів обв'язки.
  2. поверхню ванни зачищаємо наждачним папером, сміття прибираємо, знежирюємо стінки і дно.
  3. болгаркою підрізаємо кромку вкладиша.
  4. опускаємо вставку в ванну і розмічаємо отвори для зливу.
  5. просвердлюємо отвори.
  6. розподіляємо піну і герметик по поверхні чавунної ванни.
  7. опускаємо вкладиш, притискаємо, вирівнюємо. Зайву піну видаляємо.
  8. монтуємо сифон.
  9. в ванну напускають воду як додатковий вантаж.

Користуватися сантехнікою можна на наступний день.

Відновлення ванни шляхом заміни емалі

Таке відновлення ванни економічно, не вимагає спеціальних знань, проте має серйозний недолік: від необережних рухів, падіння на поверхню твердих предметів з'являються тріщини, які швидко поширюються, під емаль потрапляє вода, від цього у ванній кімнаті поширюється вогкість і цвіль. Служить така ванна приблизно 5 років. Для фортеці вибирають правильний склад нового покриття.

Як провести відновлення емалі ванни?

  1. Готуємо матеріали та інструменти: абразив, наждачку, уайт-спірит або інший обезжириватель, щільну тканину, широкий валик для фарбування, електродриль, захисні засоби для обличчя і рук. І, звичайно, фарбу - емаль.
  2. Очищаємо ванну абразивом, наждачкою, знежирювачем. Поверхня повинна бути гладкою і чистою.
  3. Як пофарбувати ванну правильно? Перемішати компоненти емалі, розділити для основного і остаточного покриття. Спочатку фарбуємо широкої пензликом, тонко, рівно, з верхньої частини до низу. Коли вся ванна буде пофарбована, слід почекати чверть години, але не залишати до повного висихання, а нанести наступний шар тієї ж пензлем, але вже від центру до країв. Чекаємо ще 15 хвилин, виправляємо помилки в фарбуванні. А ось остаточний шар емалі наносимо валиком. Пульверизатором користуватися не рекомендується, а ось компресором - бажано. Тоді шари будуть однакової товщини.
  4. Протягом тижня ванну не використовуємо.

Відновлюємо поверхню за допомогою рідкого акрилу

Метод ще називають наливний ванною або заливкою стакрілом. З його допомогою відновлення ванни своїми руками ведуть ремонтники-любителі. Спосіб популярний через простоту і дешевизну. Суть в тому, що полімерна маса наливається на внутрішню поверхню ванни, через час твердне і стає новою «одягом» ванни.

Плюси Стакріл:

  • висока зносостійкість. Якщо все зроблено правильно, сантехніка буде в хорошому стані більше 10 років;
  • гладкість і однорідність поверхні без розлучень;
  • маскування дефектів ванни;
  • швидкість нанесення;
  • товщина шару;
  • антиалергенність складу.

мінуси:

  • довго сохне;
  • вимагає демонтажу зливу;
  • покриття боїться високих температур;
  • потрібен навик в роботі з рідким акрилом.

Результат багато в чому залежить від вибору акрилу. Магазини пропонують для наливної ванни стакріл і ПЛАСТОЛ. Останній акрил для ванн дорожче, але працювати з ним простіше. Остерігайтеся підробок. Гарантія автентичності - досить висока ціна наливної акрилу.

Покрокова інструкція по відновленню ванни:

  1. Підготовчий етап включає видалення старого покриття. Потім треба буде шліфувати внутрішню частину наждачним папером. І знежирити поверхню. Перед вами повинна бути матова, суха, чиста ванна без найменших слідів іржі. Це необхідна умова для якісної адгезії.
  2. Від'єднуємо зливний сифон і ставимо під отвір піддон для стікання зайвого акрилу. Плитку на підлозі закриваємо поліетиленом або газетами.
  3. Згідно з інструкцією готуємо суміш, ретельно розмішуємо, переливаємо в підходящу ємність. Озброюємося чистим шпателем.
  4. З заповненої ємності поступово виливаємо акрил на бортики ванни і шпателем направляємо всередину. Потрібний шар - 5 мм.
  5. Рухаємося по периметру, заливаючи всю поверхню. З нерівностями не боремося - вони самі зникнуть в процесі сушіння. Не варто поспішати - це може призвести до виникнення бульбашок і патьоків.

На дні ванни може зібратися зайвий акрил, поки не засох, його можна видалити. Три дня ванною кімнатою краще не користуватися, щоб на покриття не потрапила пил. Дайте повністю висохнути. Сушка феном, в тому числі будівельним, не рекомендується.

Якісне покриття ванни акрилом дає такий видимий результат: