зміст:
- Як самостійно виконати монтаж плитки у ванній кімнаті
- Підготовка поверхні для укладання плитки
- зачистка стін
- Особливості монтажу на підставу з гіпсокартону
- необхідні інструменти
- Процес монтажу плитки
- Способи оформлення кутів приміщення
- фінішні роботи
Як самостійно виконати монтаж плитки у ванній кімнаті
У процесі підготовки до капітального ремонту квартири встає питання по вибору обробки для приміщень з високою вологістю - це кухня, ванна кімната або суміщений санвузол. Купити плитку для ванни можна в нашому магазині. Одним з відповідних варіантів є укладання керамічної плитки на підлогу і стіни.
При використанні такого матеріалу облицювання виходить рівною, міцною, довговічною і легкої в прибиранні.
Однак процес монтажу керамічних елементів на поверхні досить складний, він вимагає певних знань і навичок. Якщо довірити ремонт фахівцям не представляється можливим, можна самостійно виконати всі роботи, при цьому результат цілком може перевершити роботу професіонала. Для цього потрібно лише чітко слідувати технології і враховувати поради бувалих майстрів.
Підготовка поверхні для укладання плитки
Наскільки затягнеться процес підготовки підлоги або стін буде залежати від стану робочих поверхонь. Спочатку вони ретельно оглядаються на наявність нерівностей, враховується якість старого покриття. Для перевірки, в основному, використовується гумовий молоток. Якщо після легких постукувань стара поверхню починає руйнуватися, значить треба зачищати її до міцного стану. У разі великого руйнування стіни краще встановити замість неї нову конструкцію з гіпсокартону.
зачистка стін
Мета зачистки - видалити з робочої поверхні пил, бруд, іржу і тріщини, щоб нічого не заважало зробити стіни ідеально рівними. Наявність в приміщенні цвілі або грибка вимагає обробки бактерицидними складами. Якщо в якості старої обробки на стіни була нанесена фарба, її обов'язково слід видалити. У тих випадках, коли фарбу зчистити неможливо, на стінах робляться насічки, а вся поверхня покривається шаром бетоноконтакта. Приклад затирання стіни за допомогою бетоноконтакта нижче:
Якщо подібну підготовку проігнорувати, знову покладена плитка просто з'їде з гладкою стіни разом з клеєм.
Щоб плитка красиво лягла на поверхню, слід створити рівну основу. При сильних перепадах на стінах виставляються маячки і проводиться повне оштукатурювання. У менш складних випадках досить використовувати шпаклівку і грунтовку. Подібна обробка створить хороше зчеплення поверхні з плитковим клеєм.
Особливості монтажу на підставу з гіпсокартону
При укладанні керамічної плитки на основу з ГВЛ розчин, що клеїть слід наносити не тільки на плитку, але і на самі стіни. При цьому спочатку обробляється стіна, а коли розчин трохи схопиться, можна починати монтаж кераміки.
Також можна використовувати армуючої сітки, яку попередньо слід закріпити на поверхні.
необхідні інструменти
Щоб своїми руками укласти керамічну або клінкерну плитку у ванній кімнаті, слід заздалегідь підготувати всі необхідні матеріали. В першу чергу набувають облицювання, клей, затирочні суміші, силіконовий герметик.
Монтаж плитки у ванній кімнаті здійснюється за допомогою таких інструментів:
- плиткорез;
- болгарка;
- зубчастий шпатель;
- пластикові хрестики для швів;
- міксерна насадка для замішування клею;
- рулетка;
- будівельний олівець.
Для початкового етапу зачистки буде потрібно кілька шпателів різного розміру, молоток, долото або стамеска. Для повного очищення стін, якщо старе покриття не годиться, краще використовувати електричний відбійний молоток, перфоратор.
Процес монтажу плитки
Важливим етапом монтажу є попередня розкладка плитки. Цей етап можна пропускати, так як тут визначається, які плитки треба буде підрізати. Монтаж плитки виконується по мітках, які наносять на поверхні до початку робіт. В ході розмітки стін використовується лазерний рівень.
Спочатку відбивається нижня грань, потім - верхня. Наявність таких ліній дозволяє рівно укласти облицювання, незважаючи на різну висоту стелі в приміщенні. При монтажі настінної плитки робота починається від підлоги вгору. Зазвичай перший ряд розташовується строго над нижньою лінією розмітки.
Клей краще наносити на всю поверхню плитки за допомогою зубчастого шпателя, приклад нижче:
При натисканні на облицювання склад розподіляється по всій поверхні, завдяки чому можна компенсувати незначні нерівності підстави.
Між елементами облицювання встановлюються спеціальні хрестики, що забезпечують однакову ширину всіх швів.
Після монтажу ряду плиток рівнем перевіряється правильність їх розташування. За допомогою легких постукувань молотком виправляються недоліки в укладанні. Відразу викладати всю стіну не варто, клею треба дати час підсохнути. В один день можна облицювати половину стін по всьому периметру, а в другій - іншу частину поверхні.
Способи оформлення кутів приміщення
Місця стикування стін обробляються по-особливому: для облаштування внутрішніх кутів краю плитки підрізають по діагоналі, зовнішні кути оформляються без простий стикування - плитка сточується під гострим кутом в 45 градусів. Для зовнішніх кутів ще використовують вставки з пластика або металу. Таким же чином роблять акуратний стик стіни і підлоги.
Якщо в плитці потрібно зробити отвір під труби, виконується фігурний рез за допомогою болгарки з алмазним диском.
фінішні роботи
Наступний важливий момент в монтажі плитки - затирка швів. Від правильності затирання залежить якість облицювання. Наноситься затирка зручним для виконання способом: пальцями, м'яким шпателем або губкою.
Колір затірки найчастіше збігається з тоном плитки. Світла затирка з часом стане темною, так що її краще не використовувати. При бажанні шви додатково обробляються герметиком. Після часткового застигання суміші залишки затірки прибираються м'якою ганчіркою.
Зверніть увагу! Надлишки затирочной суміші не варто залишати до повного висихання, так як в цьому випадку їх буде дуже складно видалити.
Для першого разу в укладанні плитки своїми руками краще потренуватися на невеликій площі. Можна почати з підлоги у ванній. Починаючому майстрові простіше укласти плитку своїми руками в тому випадку, якщо обрана проста розкладка без великої кількості декору.