Класицизм і мінімалізм - що краще для оформлення кухні

05.07.2019

зміст:

  1. Класицизм і мінімалізм - що краще для оформлення кухні
  2. принципи мінімалізму
  3. особливості мінімалізму
  4. Достоінстава кухні в стилі мінімалізм
  5. принципи класицизму
  6. Основні кольори в класичному стилі

Класицизм і мінімалізм - що краще для оформлення кухні

Коли приходить час для облаштування кухні, виникає питання: який стиль вибрати в оформленні для більшої функціональності і зручності господині? За твердженнями досвідчених дизайнерів, для кухні найкраще підійдуть такі стилі, як класицизм і мінімалізм.

принципи мінімалізму

Стиль мінімалізм спрямований, перш за все, на позбавлення від зайвих деталей. У дизайні використовуються тільки ті елементи, які будуть постійно використовуватися. Принцип цього стилю - функціональність і зручність. Для мінімалізму характерні простота форм, прямі лінії і однотонні кольори у всіх деталях інтер'єру. Прямокутники і квадрати використовуються в формах шаф, консолей і столів. Навіть форма раковини повинна бути строго прямокутної форми. Обідній стіл, найчастіше, має стільницю з матового або прозорого скла. Металеві стільці з шкіряними або пластиковими сидіннями.

Для економії простору замість столів широко використовуються, так звані, барні стійки з функціональними поличками. В оформленні вікна підійдуть жалюзі або легкі фіранки, які не крадуть потоки денного світла. У стилі мінімалізму для кухонних меблів перевага віддається алюмінію і матовому склу. Кухонні змішувачі , часто встановлюються врізні і сенсорні , всі види кухонних змішувачів ви можете подивитися у нас на сайті у відповідному розділі. Всі оздоблювальні матеріали повинні мати гладку фактуру і глянсовий блиск. За допомогою кольору, форм і фактур досягається ефект безмежного простору і відчуженості. Колірна палітра в цьому напрямку дизайну зазвичай складається з нейтральних монохромних відтінків сірого і приглушеного синього, фіолетового, зеленого. Допускається поєднання з двох тонів, добре гармонують один з одним. Вітається білий колір, який добре підкреслить сувору геометрію форм. Для раціональних людей, схильних все тримати в ідеальній чистоті і незмінному порядку, стиль мінімалізму в дизайні кухні стане ідеальним варіантом.

Особливості

Важко уявити мінімалізм без модульних меблів і трансформерів, коли за дверцятами шафи ховається складаний стіл, а відсунувши диванну подушку, ви виявите міні-бар. Стиль передбачає найнеобхідніший набір меблів і лаконічні конструкції - гладкі фасади шаф з матовим склом і хромованими елементами. Кухня в цьому стилі дозволяє провести прибирання легко і швидко. Ще однією перевагою буде наявність великої кількості полиць, що дуже важливо з точки зору практичного користування кухнею. Адже на кухні використовується багато посуду, приладів і техніки, таких як кухонні плити або холодильники , яку потрібно кудись прибирати. За фасадами нечисленних шаф ховається безліч містких ємностей для кухонного начиння.

Достоінстава кухні в стилі мінімалізм

Головним достоїнством, що говорить на користь, цього напрямку є звільнення простору за рахунок мінімуму в кількості меблів, що дуже важливо для малогабаритних квартир, квартир студій. Потік світла і простору від цього стилю оцінять самодостатні особистості, і любителі починати все з чистого аркуша.

принципи класицизму

Застосування класичного стилю в оформленні кухні вважається найпоширенішим. Такий стиль підходить для врівноважених людей, схильних до стабільності. Девіз класичного стилю: натуральність і комфорт. Для меблів в класичному напрямку використовуються строго натуральні матеріали: дерево (дуб, горіх, бук), мармур (мармурова крихта) для стільниць. Дерев'яними повинні бути всі предмети обстановки: шафи, столи, стільці. Зараз виробниками кухонних гарнітурів широко використовуються штучні матеріали. У цьому випадку забезпечується повна імітація дерева. У формах класичного стилю - витонченість і величавість, вивірені пропорції і чисті лінії. У невеликих кількостях можуть бути присутніми вигини. У меблів поєднується солідність з легкістю. Для полегшення меблевих виробів в дверцята часто вставляються вітражне скло.

Основні кольори в класичному стилі

Колірний діапазон класичного стилю включає в себе тільки теплі і натуральні відтінки: від білого до темно-коричневого. Яскраві кольори використовуються, виключно, в аксесуарах: вази, прихватки, рушники та інші необхідні предмети кухні. З класичним стилем погано «уживається» ультрасучасна техніка. Щоб уникнути дисонансу, всі технічні новинки ховаються за дверцями або підбираються в тон меблів. Цей стиль не переносить недбалості. Найголовніша складова класицизму полягає в респектабельності і комфорті, що важливо для сучасної людини. На кухні класичного стилю часто присутні м'які куточки, що закликають до затишного проведення часу. Завдяки своїй строгості і практичності класицизм ніколи не виходить з ряду модних тенденцій. Тому можна сміливо вибирати цей стиль для оформлення кухні і не боятися, що через рік її дизайн стане менш актуальним.

Цей варіант ідеально підійде для людей, що не терплять частого ремонту і зміни обстановки. Надалі досить періодично оновлювати деякі елементи інтер'єру. Щоб освіжити класичний інтер'єр, варто тільки поміняти фіранки на вікнах.