Раковини. Форми і матеріали умивальників.

29.07.2013
Саме слово «раковина», що означає в побуті сантехнічний прилад, викликає асоціації з витонченою формою черепашки. Не випадково сучасні дизайнери невпинно працюють над зовнішнім оформленням умивальника, адже цей об'єкт - невід'ємна частина комфортною і красивою ванної кімнати. День кожної людини починається і закінчується відвідуванням ванній, і вдалий дизайн інтер'єру несе позитив і вселяє оптимізм.
Виробники сантехнічного обладнання намагаються, щоб раковина була функціональною, зручною і красивою. Причому, форма умивальника сьогодні не обмежується рамками увігнутого овалу. Конструкція раковини грунтується на трьох варіантах, що розрізняються методом кріплення.
Класична раковина-консоль, що прикріплюється на стіну, істотно відрізняється від аналогічного обладнання минулого покоління. Зазвичай така конструкція використовується в авангардному інтер'єрі, і її хромовані деталі (сифон, кронштейни та інші елементи) гармонійно вписуються в інтер'єрну композицію. Стиль «хай-тек» в дизайні ванної кімнати як раз має на увазі наявність саме таких лаконічно оформлених умивальників, які демонструють всі свої конструктивні особливості.
Як і раніше популярні раковіни- «тюльпани». Такий умивальник теж тримається на кронштейнах, прикріплених до стіни, але обладнаний ефектним п'єдесталом: він бере на себе частину навантаження і виконує при цьому естетичну функцію. Така конструкція виглядає цілісною і нерідко грає роль домінанти, навколо якої розміщуються деталі інтер'єру ванної.
Третій поширений вид раковин - це конструкція вбудованого типу. В рамках цього виду існують варіанти: умивальник може бути вбудований в стільницю, а труби при цьому залишаються відкритими або ховаються за дверцями тумби; раковина може бути одночасно і стільницею. Європейські дизайнери в цілях економії простору ванної запропонували конструкцію вбудованої раковини, яка дозволяє встановлювати під нею компактну пральну машину.
Сучасна сантехніка представлена на ринку не тільки в традиційно білому кольорі, а й в інших колірних відтінках. Правда, в українського покупця найбільшим попитом користується сантехнічне обладнання білого і чорного кольорів. Мода диктує свої правила, і виробники для виготовлення сантехніки стали частіше використовувати такі матеріали, як скло , метал, литтєвий мармур , кварцит, акрил. Їх застосування дозволяє урізноманітнити форму раковини. Сучасні матеріали відрізняються високими естетичними характеристиками і надзвичайною міцністю.
Для виготовлення стільниць і деталей інтер'єру ванної кімнати нерідко використовуються природні матеріали - граніт, мармур, а також штучні імітатори природного каменю - corian, литтєвий мармур, скло. При належному догляді сучасне обладнання ванної кімнати розраховане на довгі роки експлуатації.
Ми на Google plus