Як відмити мікрохвильовку

09.11.2018

Чистку побутової техніки рідко можна вважати приємною роботою, і найбільш проблемними серед такої техніки є прилади, що відповідають за смаження і запікання продуктів: мікрохвильовки, печі, духовки, плити. Залишки жиру і шматочки інгредієнтів налипають на стіни і теплові елементи, через що часом здається, що прилад простіше викинути. Треба пам'ятати, якщо перестаратися в процесі чистки, легко пошкодити робочу поверхню або функціональні елементи приладу. У даній статті ми розповімо вам, як уникнути будь-яких пошкоджень, повернувши приладу чистоту.

Як почистити мікрохвильовку всередині

Інтернет рясніє порадами, реальними і вигаданими, на тему, як очистити мікрохвильову піч всередині, але багатьом з них слідувати явно не варто - в Мережі предостатньо контенту, спрямованого на відверту наругу і шкідництво. Коли з'явилися смартфони, дехто пропонував заряджати їх, кладучи в мікрохвильову піч. А адже в це навіть вірили! Ми ж пропонуємо вам перевірені способи, як легко відмити піч від бруду і гару.

Серед найпоширеніших і дієвих методів чистки в домашніх умовах - використання соди, оцту, цитрусових і пара. Якщо ви будете слідувати інструкціям, то зможете почистити свій побутовий прилад від жиру без будь-яких неприємностей.

Перший метод - найбільш поширений і найменш ефективний в тому плані, що підходить тільки для мікрохвильових печей, підданих регулярному чищенні. Щоб почистити мікрохвильовку всередині, вам знадобиться лише мильний розчин на основі кошти для миття посуду:

  1. Розвести в 1-2 літрах води кілька грам умовного «Фейрі» (купувати спеціальний засіб не потрібно - підійде те, яким ви звикли користуватися).
  2. Перемішати розчин до повного змішування води і миючого засобу.
  3. Поставити тару із засобом в піч.
  4. Розігрівати суміш приблизно 15 хвилин.
  5. Після виключення мікрохвильовки осів на стінах пар стерти за допомогою губки.

Ідея методу проста: мікрохвильовка нагріває застарілий жир і шматочки їжі одночасно випаровуючи мильний розчин, що осідає на продуктах готування і спрощує їх прибирання. В цьому випадку чистка мікрохвильовки зсередини майже не вимагає від її власника ніяких зусиль.

Чим відмити мікрохвильовку

Як відмити мікрохвильовку оцтом, содою або лимонною кислотою

Якщо ваша мікрохвильова піч всередині «запущена», ваша робота трохи ускладнюється - але лише злегка! Компоненти, які ви будете використовувати, є в кожному будинку, що полегшує стоїть перед вами завдання. Навіть якщо з якоїсь неймовірної випадковості у вас в будинку їх немає, покупка обійдеться вам в 30-40 гривень в будь-якому продуктовому магазині.

Другий метод очищення покаже вам, як мити мікрохвильовку розчином з содою, за допомогою оцту і лимонною кислотою. Красу даного способу полягає не тільки в тому, що за допомогою їдких компонентів швидко і легко відмити навіть найстаріший жир. Ви також приберете запах, який часто вивести складніше, ніж бруд:

  1. Набрати в посуд води (близько 1-2 літрів).
  2. Додати в розчин одну столову ложку соди.
  3. Додати лимонну кислоту.
  4. Поставити суміш в піч і розігрівати її близько 15 хвилин.
  5. Дістати ємність і протерти піч сухою губкою або серветкою.

На жаль, якщо у вас в печі - філія пекла, доведеться трохи «забруднити руки». Хоча вам все також доведеться користуватися содою і оцтом, залишки їжі все одно будуть легко відставати від стін:

  1. Розбавляєте соду водою (співвідношення приблизно півсклянки соди на 4-5 столових ложок води - суміш повинна нагадувати за складом пасту).
  2. Обробити проблемні ділянки всередині содою за допомогою губки.
  3. Чи не змиваючи розчин, кропити його яблучним оцтом (9%) за допомогою пульверизатора.
  4. Залишаєте мікрохвильовку біля відчиненого вікна на декілька хвилин.
  5. Після вступу в реакцію соди і оцту грубку потрібно протирати жорсткою губкою.
  6. Важливо ретельно очищати духовку перед готуванням, щоб видалити соду.

Очищення мікрохвильовій печі за допомогою лимона і апельсинових кірок

Третій спосіб, як помити мікрохвильовку, полягає в використанні плодів цитрусових рослин. Метод чищення печі всередині лимоном багато в чому перетинається з способами, описаними вище. Вам знову знадобиться миска, яку можна буде поставити в мікрохвильовку для нагріву, і вода. Але на цей раз вам буде потрібно видавити лимон в воду, а його залишки - покришити в рідину. Наступний крок - розігрівати вміст миски в мікрохвильовці близько 10 хвилин. Після нагріву залишаєте піч в спокої на півгодини. Кислота лимона випарується разом з водою, осяде на стінах побутового приладу і зруйнує жир. Вам лише залишиться пройтися по стінках губкою. Якщо бруду багато - сода з лимоном ваші помічники, а якщо мало, можна обійтися одними цитрусовими, лимоном або апельсином.

Приємним бонусом стане присутність цитрусового запаху по закінченню роботи як в побутовому приладі, так і на кухні. Якщо сода просто абсорбує старі запахи, то лимон і апельсин підміняють їх власним ароматом. Крім того, якщо ви не використовуєте харчову соду в процесі чистки, вам не доведеться додатково обробляти камеру мікрохвильовки водою або миючим засобом, щоб змити її.

Ми на Google plus