Правила вибору гідромасажною ванни

04.10.2019

зміст:

  1. Плюси і мінуси гідромасажних ванн
  2. Яких типів бувають?
  3. Наявність додаткових функцій
  4. Правила експлуатації

Ванна - це прекрасний спосіб відпочити і зняти втому після важкого робочого дня. Більшість людей, роблячи вибір з приводу того, що ж поставити в свою ванну кімнату - душову кабіну або ванну, як правило, найчастіше віддають перевагу саме другому варіанту.

Технічний прогрес не стоїть на місці, і саме тому, сьогодні великим попитом у населення користуються ванни, які обладнані спеціальними пристроями, що дозволяють робити процедуру гідромасажу. Варто відзначити, що гідромасажна ванна або як ще називають - джакузі, являє собою спеціально розроблене пристрій, який дозволяє не тільки приймати ванні процедури, але і здійснювати профілактичний масаж тіла за допомогою водних або повітряних потоків. Крім того, саме в джакузі можна по-справжньому розслабитися і прийняти ванну в комфортних умовах.

Увага! До підбору і придбання гідромасажної ванни рекомендується ставитися відповідально і скрупульозно. Адже такий пристрій коштує недешево і до того ж, ванна, оснащена гідромасажним пристроєм, безпосередньо впливає на стан всього організму людини. Крім того, потрібно відзначити, що гідромасажна ванна, займає багато місця в приміщенні (ванній кімнаті). Рекомендуємо перед покупкою гідромасажною ванни скористатися послугами наших консультантів, які з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Плюси і мінуси гідромасажних ванн

Головною особливістю гідромасажних ванн є те, що вони обладнані спеціальним пристроєм, який відповідає за роботу всієї системи гідромасажу. Цей пристрій складається з компресора, патрубків, спеціального насоса, форсунок. Крім того, до джакузі в комплекті йде вбудований або мобільний пульт для управління всіма функціями.

Потужність гідромасажною ванни безпосередньо залежить від кількості розташованих в ній форсунок. Крім того, показник потужності ще й залежить від обсягу гідромасажною ванни. Середній показник продуктивності такої ванни складає близько 800 Вт. Показник потужності моделей преміум - класу може становити близько 1,5 кВт.

Режим, в якому працює ванна, а також інтенсивність і параметри гідромасажу, встановлюються за допомогою спеціального пульта управління. Крім того, більшість гідромасажних ванн, оснащені безліччю додаткових функцій, які також активуються лише завдяки пульту. Форсунки можуть розташовуватися на дні і на бічних краях ванній. Ті форсунки, які розміщені на дні гідромасажної ванни, відповідають за аеромасаж, а форсунки, розташовані на стінах ванни виконують функцію гідромасажу.

Яких типів бувають?

Гідромасажні ванни відрізняються один від одного за методами здійснюваного масажу. Масаж може проводитися завдяки струменів води або повітряних мас. За принципом пристрою під час роботи, що виконує масаж, гідромасажні ванни бувають:

  • Звичайного типу. Сама процедура масажу виконується завдяки використанню стандартного повітряно - водяного потоку. У такій ванні, форсунки знаходяться в бортових частинах чаші.
  • Комбінованого типу. У гідромасажних ваннах такого типу, сама процедура масажу виконується завдяки використанню повітряно - водяного і повітряно - бульбашкового потоку. У такій ванні встановлені форсунки для аеро - і гідромасажу.

Дорожчі моделі гідромасажних ванн обладнані безліччю додаткових функцій. Наприклад, в дорогих моделях може бути встановлена функція ультразвукового масажу. Гідромасажні ванни можуть бути виготовлені зі сталі, чавуну або акрилу. Кожен з цих матеріалів має як свої переваги, так і недоліками. Наприклад, перевагою чавуну є довговічність, стійкість до появи механічних пошкоджень. Однак суттєвим недоліком цього матеріалу є те, що він має дуже велику масу і швидко втрачає тепло.

Наявність додаткових функцій

До вибору джакузі слід поставитися скрупульозно і прискіпливо. Незважаючи на той факт, що більшість моделей джакузі оснащені великою кількістю додаткових функцій, все ж при виборі такої ванни необхідно проявляти пильність. Адже деякі типи додаткових масажів можуть бути неприємними по відчуттях для тіла. Крім того, більшість додаткових функцій, під час експлуатації джакузі, взагалі можуть ніколи не використовуватися.

Тому в даному випадку, щоб не переплачувати за наявність в джакузі додаткових, непотрібних функцій, потрібно визначитися з тим, які функції гідромасажної ванни будуть використовуватися, а які ні. Як правило, джакузі оснащуються наступними додатковими функціями:

  • підсвічування;
  • ультразвуковий масаж;
  • спеціальні системи для проведення дезінфекції;
  • апарати для ароматерапії;
  • хромотерапия;
  • радіо або музичний плеєр.

Перед покупкою джакузі деякі фахівці рекомендують ознайомитися з усіма функціями, в тому числі і додатковими, гідромасажних ванн. Для цього можна відвідати SPA - салони, готелі або спеціальні спортивні комплекси.

Правила експлуатації

Щоб максимально продовжити період експлуатації джакузі, за ним необхідно правильно здійснювати догляд. Наприклад, перед експлуатацією гідромасажною ванни рекомендується встановити спеціальні фільтри, що дозволяють провести очищення води. Адже будь-які домішки або бруд, яка міститься у воді у вигляді дрібних частинок піску або ворсинок, здатні вивести з ладу системи форсунок.

Крім того, джакузі необхідно періодично, механічним способом, очищати від скупчення в ньому опадів солі. При цьому під час чищення ванни використовувати абразивні засоби не можна. Якщо гідромасажна ванна не обладнана системою дезінфекції, то в цьому випадку, рекомендується використовувати дезінфікуючі, спеціальні засоби. Сеанси з дезінфекції потрібно проводити після проведення кожної 8 - го експлуатації гидромассажной ванни. При працюючих форсунках забороняється використовувати мило (в тому числі і рідке), рідкі гелі, будь-які шампуні або піни для прийняття ванн.